HakkımızdaBlogTeslimat ve MontajYurtdışı SevkiyatMimarlık Hizmetiİletişim Anında Alışveriş Kredisi TR / EN
MISSION
Türkçe/ İngilizce
×
Koltuk Takımları Köşe Takımları Yemek Odaları Yatak Odaları
Aksesuar
Tv Üniteleri Genç Odaları Sehpalar Blog Hakkımızda Teslimat ve Montaj Mimarlık Hizmeti Yurtdışı Sevkiyat Yasal Uyarılar İletişim
Ana Sayfa / Blog

Çocuğunuzu Sevindirecek Genç Odası Modelleri

Çocuğunuzu Sevindirecek Genç Odası Modelleri

Genç odaları, çocuklarınızın kendisine alan yaratması açısından oldukça önemlidir. Özellikle gelişim çağında ve kendisini yeni yeni tanımaya başlayan çocuklarınızın zaman zaman yalnız kalmaya, müzik dinlemeye, film izlemeye ve tabi ki derslerini sessiz bir ortamda çalışmaya ihtiyacı vardır. Tüm bunlarla birlikte arkadaşlarını ağırlamaya ve onlarla ders çalışmak boş zamanlarında da oyun oynamak stres atmasına yardımcı olacaktır. Bu nedenle çocuğunuzun odası olması oldukça önemlidir. Bu odayı doğru dizayn etmek ve doğru genç odası modelleri ile döşemek te bir odanın varlığı kadar önemlidir. Peki çocuğunuzu sevindirecek genç odası modelleri nelerdir? 

Genç Odası Üniteleri

Genç odası mobilyalarının beğenilen modellerinden olan genç odası üniteleri birçok genç tarafından sevilmekte ve kullanılmaktadır. Genç odası üniteleri genellikle karyolası ve kütüphanesi bir arada olan ya da çalışma masası ve yatağı birbirine bağlı olan modellerden oluşmaktadır. Yaratıcılığa göre birçok farklı tasarım mevcuttur. Altta çalışma masası üstte yatak modelleri olabileceği gibi direkt kütüphaneli çalışma masaları da mevcuttur.

Arabalı Genç Odaları

Daha çok gençliğe yeni adım atacak ancak daha küçüklük çağındaki çocuklarınız için ideal mobilyalardır. Bu mobilyalar genellikle gençlerin 11 – 12 yaşına kadar kullanacağı daha sonrasında genç odasına geçiş yapacağı ara mobilya modelleridir. Ancak bebeklikten çıktığı 7 yaşından maksimum 14 -15 yaşına kadar kullanılacak bu model uzun bir kullanım ömrü sunmaktadır. Büyüyen yaşına oranla çocuğunuz artık bu mobilyaların değişmesi gerektiğini ve daha sade bir mobilya tercih etme yoluna gidecektir.

Genç Odası Takımları

Genç odası takımları genellikle 12 yaşından başlayıp yetişkinlik çağına kadar gelene kadar ki dönemde tercih edilen yatak odası modellerindendir. Bu model içerisinde, genç odası karyolası, gardırop modeli, bazı modellerde ekstra kütüphane, çalışma masası ve komodin modelleri dahil edilmektedir. Kullanacak kişinin ihtiyacına bağlı olarak çalışma masası ile kütüphane birleştirilebilir ya da oda da çok kitap bulunacaksa ekstra kütüphane takıma dahil edilmektedir. Küçük bir oda için komodinler fazla yer kaplayacağı ve kütüphanenin sığamayacağı için komodinler iptal edilebilir ve kitaplıklı çalışma masaları tercih edilebilmektedir. Genellikle küçük odalarda karyola, gardrop veya şifonyer ve kitaplıklı çalışma masası mobilyaları sunulmaktadır. Ancak daha büyük odalarda takım tüm mobilyaları ile kullanıcılara tavsiye edilmektedir. 

Genç Odası Aydınlatması

Genç odası tasarımında ve dizaynında mobilyaların seçiminden sonra konsepti tamamlayacak diğer konulara değinilmelidir. Bu konular ise odanın aydınlatmasıdır. Çocuğunuzun ders çalışacağı, kitap okuyacağı ve oyun oynayacağı bu odasında iki türlü aydınlatma tarzının olması gereklidir. Bu iki tür farklı kullanım ve etkinliklere imkân sağlamaktadır. Ders çalışırken ve kitap okurken ışığın loş bir ortam da olması etkili ders çalışma alanı oluşturmak için önemlidir. Ancak arkadaşlarının geldiği, sohbet ettiği, kişisel bakımını yaptığı dönemlerde ise daha aydınlık bir ortam isteyecektir. Bunun için dimmer li anahtarlar kullanabileceğiniz gibi hem şık hemde loş bir ortam oluşturması açısından abajur ya da lambader modellerini tercih edebilirsiniz. Dimmerli anahtarlar ışığın şiddetini kısma ya da arttırma görevini üstlenir. Yuvarlak bir düğme niteliğindedir ve dimmeri çevirdiğinizde ışığın şiddeti ya artar ya da azalır. Ancak hem dekoratif hemde loş ortam oluşturmak isterseniz genç odasında lambader kullanmanızı tavsiye ediyoruz. 

Genç Odasına Halı Tavsiyeleri

Odanın genel konseptiyle uyumlu renk ve modele sahip genç odası halıları tavsiye edebilirsiniz. Kolay temizlenebilir, daha çok ince ve dekorasyon ile uyumlu halı modellerini tercih edebilirsiniz. Halı seçiminde en önemli nokta, temizlenebilir bir model olması, renk ve modelinin takıma ve odaya uyması ve daha hafif modellerin tercih edilmesi gibi özelliklerdir. 


Mağazamızı Sanal Tur İle Gezmek İçin Tıklayın