HakkımızdaBlogTeslimat ve MontajYurtdışı SevkiyatMimarlık Hizmetiİletişim Anında Alışveriş Kredisi TR / EN
MISSION
Türkçe/ İngilizce
×
Koltuk Takımları Köşe Takımları Yemek Odaları Yatak Odaları
Aksesuar
Tv Üniteleri Genç Odaları Sehpalar Blog Hakkımızda Teslimat ve Montaj Mimarlık Hizmeti Yurtdışı Sevkiyat Yasal Uyarılar İletişim
Ana Sayfa / Blog

Doğru Gardırop Seçimi İçin İhtiyaçlarınızı Belirleyin

Doğru gardırop seçimi nasıl yapılır? Yatak odalarında kullanılan gardıroplar odanın genelini kapladığı için hem tasarımsal olarak hemde işlevselliğiyle ön plana çıkmaktadır. Gardıroplar tüm kıyafetlerinizi alacak mobilyalardır. Bununla birlikte yorgan, yastık, pike ev nevresim gibi yatağınızda kullandığınız ev tekstil ürünlerinizi de bu dolapta muhafaza edersiniz. Aslında çok bir işlevi yok gibi gözükse de gardıroplar tüm kıyafetlerinizi ve eşyalarınızı derleyip topladığı için yaşam alanlarının kurtarıcı ve derleyici mobilyalarındandır. Bu nedenle yaşam alanlarınızda kullanmak için seçeceğiniz gardrop modellerini, bu gardıropların işlevselliğine, tasarımına, odanıza ve odanızdaki diğer mobilyalar ile uyumuna dikkat etmeniz ve bu doğrultuda seçiminizi yapmanız sizin daha yararınıza olacaktır. Oda ile uyumlu olmayan bir gardırop ortamda sırıtacak ve dekorasyon açısından şık gözükmeyecektir. Kullanım alanları ve ölçüleri bakımından doğru bir gardrop seçmediğiniz takdirde odanızda büyük bir alan kaplayan ancak ihtiyaçlarınıza cevap vermeyen bir mobilya seçmiş olacaksınız.

Gardrop Tasarım

Doğru bir gardrop için gardrop modellerinin tasarımına dikkat etmeniz gerekmektedir. Aynalı gardrop modelleri, sürgülü gardıroplar ve kapaklı gardırop modelleri gibi birçok seçenek bulunmaktadır. Bu tasarım modelleri arasından kullanım alışkanlıklarınıza, odanızın boyutuna ve odanızda tercih ettiğiniz diğer mobilya ve dekoratif ürünler ile uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. 

Aynalı bir gardırop modeli genellikle dar alanlarda tercih edilmelidir. Ayna ortama ferah bir hava katacağından basık ve sıkıcı bir ortam olmaktan çıkartacak daha ferah ve aydınlık bir yatak odası elde etmenizi sağlayacaktır. Bununla birlikte bir boy aynanız olmuş olacak ve kıyafetlerinizi giydikten sonra kendinize çeki düzen verebileceksiniz. 

Kapaklı gardrop modelleri genellikle derli toplu bir düzen isteyenler için idealdir. Elbiselerinizi raf düzenine göre dizeceğiniz için hangi kapağın arkasında ne tür elbiseleriniz olduğunu bileceksiniz. Örneğin en sol kapakta uzun elbiseleriniz, orta kapakta ise t-shirtleriniz olabilir. Böylece hangi elbisenizi tercih etmek isterseniz hızlıca o kapağı açarak istediğiniz kıyafetinize kolayca ulaşabileceksiniz. 

Sürgülü gardrop modelleri ise genellikle dar alanlarda tercih edildiğinden yer tasarrufu sağlamaktadır. Kapağın açılma alanı olmadığından, dar alanlarda rahatlıkla kıyafetinizi seçebilirsiniz. Sürgülü kapaklı modellerin zaman içerisinde ray kısmında deformeler, kıyafetlerin düşmesine bağlı olarak kapağın takılması gibi bazı sorunlarla karşı karşıya kalabileceğinizi unutmamanız gerekmektedir.  Ancak dar alanlar için yer tasarrufu açısından kurtarıcı bir model olarak kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. 

Elbise Çeşitlerine Bağlı Olarak İç Dizayn

Elibselerinizin çeşitlerine ve modellerine bağlı olarak gardırop iç dizaynına dikkat etmeniz gerekmektedir. Daha çok uzun elbiseleriniz varsa uzun bölmesi daha fazla olan dolapları, daha çok t-shirt gibi katlanır ve raflara dizilen kıyafetleriniz var ise raflı bölmeleri çok olan gardıropları tercih etmeniz yararına olacaktır. Tüm bunlarla birlikte bazı gardrop modellerinin iç dizaynı modüler olmaktadır. Yani zamanla değişen kıyafet ihtiyaçlarınız ve seçeneklerinize bağlı olarak kıyafet alanlarını daraltabilir ve genişletebilirsiniz. Seçeceğiniz gardrop modellerinde iç dizayn konusunda elbisenize göre seçmeniz gerektiğini unutmamanız gerekmektedir. 

Büyük mü Küçük mü?

Büyük bir gardop alıp elbiselerin buruşmadan derli toplu bir şekilde saklamayı kim istemez. Ancak büyük bir gardrop seçmek için ya çok elbiseleriniz olması ya da alan sorunu yaşamamanız gerekmektedir. Gardrop modellerini seçerken odanızın boyutuna ve elbiselerinizin sayısına dikkat etmeniz gerekmektedir. Çok elbiseniz yoksa büyük bir gardrop almak boşu boşuna yer israfı olacaktır. Bununla birlikte odanızın ölçülerinin de büyük gardırobu rahatlıkla sığdırabilmesi önemlidir. Bu nedenle gardırop boyutlarınızı elbiselerinize ve odanın boyutlarına göre seçmeniz gerektiğini de aklınızın bir köşesine not etmeniz yararınıza olacaktır. 

Mağazamızı Sanal Tur İle Gezmek İçin Tıklayın