HakkımızdaBlogTeslimat ve MontajYurtdışı SevkiyatMimarlık Hizmetiİletişim Anında Alışveriş Kredisi TR / EN
MISSION
Türkçe/ İngilizce
×
Yemek Odaları Yatak Odaları Koltuk Takımları Köşe Takımları Tv Üniteleri
Aksesuar
Yatak - Baza Genç Odaları Sehpalar Blog Hakkımızda Teslimat ve Montaj Mimarlık Hizmeti Yurtdışı Sevkiyat Yasal Uyarılar İletişim
Ana Sayfa / Blog

Salonların Dekorasyon Tamamlayıcısı Sehpalara Buradan Bakın

Zigon Sehpalar

Farklı tasarımlara sahip zigon sehpa modelleri mevcuttur. Daha çok klasik zigon sehpalar mevcutken, modern ve farklı tasarıma sahip zigon sehpa modelleri de mevcuttur. Salon mobilyalarınızın tasarımı, boyutları, rengi ve tarzına uygun zigon sehpa seçmeniz oldukça önemlidir. Farklı zigon sehpa modellerinin yaşam alanlarınızdaki bırakacağı etki salonunuzun karakterinizi belirleyecektir. İşlevsel ve şık tasarımı ile en beğenilen modellerden olan bu sehpa modelleri son zamanlarda farklı tasarımları ile alışılmışın dışında bir deneyim sunuyor. Zigon sehpalar genellikle mobilyalar ile uyumlu, koltuk takımı alışverişinizi gerçekleştirirken yanında da almayı tercih edeceğiniz ürünlerdendir. Metal ve cam modelleri olduğu gibi daha klasik ahşap sehpa modelleri de mevcuttur. Yaşam alanlarında klasik ve daha ağır bir tarz oluşturmak isteyen kullanıcılar ahşap zigon sehpa modellerini tercih edebileceği gibi, daha hareketli ve modern bir tasarım oluşturmak isteyen kullanıcılar metal ayaklı ve üzerinde desenli veya cam tabaka olan sehpaları tercih etmektedir.

Orta Sehpaların Seçimi 

Mobilyalar ve mobilyaların karakteri toplumumuzda aileler tarafından önem verilen en etkili dekorasyon belirleyicilerindendir. Evin genel konseptini belirleyen mobilyalar ile uyumlu orta sehpa seçimi de oldukça önemlidir. En çok vakit geçireceğiniz salonun ortasına yerleştireceğiniz bu mobilya modeli tüm gözlerin önünde hem dekoratif hemde kullanışlı yapısıyla görenlerin beğenisini kazanıyor. Orta sehpalar Türk aile yapısında önemli bir yeri olan mobilyalardandır. Genellikle kullanışlı modelleri olduğu gibi daha sade sehpa modelleri de mevcuttur. Orta sehpalar çok kullandığınız ancak kaybolmasını istemediğiniz eşyalarınızı, anahtarlarınızı, cüzdanınızı ve bozuk paralarınızı barındıracak gizli göz ve çekmeceler bulunduracağı için hem işlevsel bir kullanım sunacak hemde tasarımı ile görenlerin beğenisini kazanacaktır. Birçok farklı orta sehpa modeli mevcuttur. İç içe geçen ikiye bölünebilen orta sehpalar, ahşap orta sehpalar, sade orta sehpa ve daha modern cam veya metal ayaklı orta sehpa modelleri de mevcuttur. Genellikle ahşap modellerin tercih edildiği orta sehpalar geniş salonlarda kullanıldığında kendisini daha da göstermekte ve alanı daraltma problemi olmayacağından dekoratif olarak daha etkili bir konsept oluşturmanızı sağlayacaktır. 

 Yan Sehpaların Yararları 

Genellikle tek olarak satılan yan sehpalar, köşe takımlarınızın, kanepelerinizin veya berjerlerinizin yanına koyacağınız yan sehpalar genellikle çay ve çay yanı ikramlarda zigon sehpa gibi bir görev taşımaktadır. Zigon sehpa dan tek farkı, tek olması ve tasarım gereği genellikle mobilyaların yanında yardımcı sehpa niteliği görmesidir. Birçok sehpa modeli olduğu gibi farklı yan sehpa modelleri de mevcuttur. Koltuk takımınızın ve salon dekorasyonunuzun tarzına göre seçeceğiniz yan sehpalar uyumlu bir hava oluşturmanız açısından oldukça önemlidir. 

 Dresuar Kullanımı 

Dresuarlar genellikle antre, yatak odası ve salonlarda tercih edilen yardımcı mobilyalardır. Görevi dekorasyonun tamamlayıcı ve kaybolmasını istemediğiniz ancak hızlı erişmeniz gereken eşyalarınızı saklamanızı sağlayan mobilyalardır. Genellikle antrede kullanılan modelleri daha yaygın ve tercih edilenlerdir. Salonlarda ise tv sehpası niteliğinde kullanılan modelleri mevcuttur. Dresuarlar kullanışlılık ve salonda oluşturduğu dekoratif havası ile oldukça hoş bir konsept oluşturmanızı sağlayacaktır.
Mağazamızı Sanal Tur İle Gezmek İçin Tıklayın