HakkımızdaBlogTeslimat ve MontajYurtdışı SevkiyatMimarlık Hizmetiİletişim Anında Alışveriş Kredisi TR / EN
MISSION
Türkçe/ İngilizce
×
Koltuk Takımları Köşe Takımları Yemek Odaları Yatak Odaları
Aksesuar
Tv Üniteleri Genç Odaları Sehpalar Blog Hakkımızda Teslimat ve Montaj Mimarlık Hizmeti Yurtdışı Sevkiyat Yasal Uyarılar İletişim
Ana Sayfa / Blog

Şık Yemek Odası Takımları ile Etkileyici Mekanlar Oluşturun

Şık Yemek Odası Takımları ile Etkileyici Mekanlar Oluşturun 

Yemek odaları evlerdeki önemli alanlardandır. Misafirlerin ağırlandığı, tüm ailenin bir masa etrafında toplandığı, keyifli sohbetlerin edildiği değerli odalardır. Bu nedenle bu alanların dekorasyonuna oldukça önem verilmektedir. Yemek odası takımları oldukça çeşitli tasarım, model ve ihtiyaçta üretilmektedirler. Kendinize en uygun yemek odası takımı seçiminde dikkat edilecek birçok önemli husus bulunmaktadır. Yemek odası takımlarının salonda konumlandırılması veya ayrı bir alanda konumlandırılması salon dekorasyonu için çok önemlidir. Eğer salon takımı ve yemek odası takımı aynı alanda konumlandırılacaksa her iki mobilya takımının seçiminde de dikkatli olunmalıdır. Eğer her iki mobilya takımının birbiri ve alana uyumsuzluğu söz konusu ise, dekorasyon için oldukça olumsuz bir görüntü oluşturacaktır. 

İsteğe bağlı olarak yatak odası ve salon mobilyalarının takım olarak satıldığı paketler tercih edilebilir. Bu şekilde hem dekoratif olarak hem de mobilya boyutları olarak uyumlu mobilyalar seçilmiş olabilir. Ancak bazı paketler içerisindeki oturma grubu takımı veya yemek masası takımının modeli beğenilemeyebilir. Bu durumda kendiniz de farklı yemek odası takımından ve salon oturma takımından salon dekore edilebilir. Salon dekorasyonuna başlarken öncelikle alanın genişliğine uygun mobilya bulunması gereklidir. Her iki mobilyanın da boyutlarının birbirine yakın ölçülerde olmalıdır. Büyük koltuk takımları ile küçük yemek odası takımının aynı alanda kullanılması hoş görüntü oluşturmayacaktır. 

Eğer salon takımınız için ayrı bir oda varsa ve yemek odası takımı için farklı bir alan kullanacaksanız, o alanın ihtiyaçlarına uygun olarak tasarım yapılması için öncelikle ihtiyaçlar düşünülmelidir. Yemek odası takımlarının seçiminde masa ve sandalye kalitesi çok önemlidir. Mobilyalarda kullanılan malzemeye dikkat edilmelidir. Masa ve sandalyelerin dayanıklılığı için kaliteli ahşap kullanılmalıdır. Ahşap dışında bir malzemeden üretilmiş mobilyaların malzemesini incelemeli ve araştırmalısınız. 

Yemek masası sandalyeleri kumaş döşemeli olan ve kumaş döşemesi olmayan sandalye modelleri üretilmektedir. Döşemesi olan sandalyelerin üretildiği kumaşın leke tutmaz özellikte olmasına ve kolay temizlenebilir özellikte olmasında dikkat edilmelidir. Lekelenme oluşmaması için de lekeler kurumadan temizlenmelidir. Döşemesi olmayan sandalyelerin seçiminde de boya ve verniğe dikkat edilmelidir. Bazı döşemesiz sandalyelerinde lekelere karşı dayanıklı olmadığını unutmayarak lekelere karşı dayanıklılığı sorgulanmalıdır. 

Tasarımsal ve alan genişliği olarak yemek masası sandalyeleri yerine tabure ve banklarda kullanılabilir. Hem şık bir görünüm sağlayacak hem de dar alanların dekore edilmesini kolaylaştıracaktır. Aynı sandalyede olduğu gibi tabure ve banklarda da farklı modellerde, farklı tasarımlarda, farklı boyutlarda tabure ve bank bulunmaktadır. Kendinize en uygun tabure ve bank seçimi ile odanızın dekorasyonunda bambaşka bir hava katabilirsiniz. 

Yemek masası seçimi kadar yemek masası sandalyeleri de oldukça önemlidir. Öncelikle yemek masalarının rahatlığında en büyük rolün sandalyelere ait olduğu unutulmamalıdır. Rahatlık herkes tarafından farklı tanımı olan bir kavram olduğu için kendiniz için en uygun rahatlıkta sandalye seçimi yapmalısınız. Sandalyelerin rahatlığı; yerden yüksekliği, masayla arasındaki yükseklik farkı, oturma alanı genişliği, oturma alanı yumuşaklığı, sandalyede kol koyma alanının olup olmamasına göre değişmektedir. Kollu sandalyeler masada biraz daha fazla yer kapladığı için, kalabalık ailesi olanların kollu sandalye seçerken daha hassas davranması gereklidir. Yemek odası takımları içerisinde olan, tv üniteleri, konsollar, vitriler ve sehpalar da ortamın dekorasyonu için çok önemlidir. Tv üniteleri, konsollar, vitrinler sehpaların boyutlarının da diğer eşyalara uygun olmasına dikkat edilmelidir. Kaba eşyaların alınmasından sonra bu ürünler ve diğer aksesuarlar alınmalıdır. 

Şık Yemek Odası Takımları ile Etkileyici Mekanlar Oluşturabilirsiniz.
Mağazamızı Sanal Tur İle Gezmek İçin Tıklayın