HakkımızdaBlogTeslimat ve MontajYurtdışı SevkiyatMimarlık Hizmetiİletişim Anında Alışveriş Kredisi TR / EN
MISSION
Türkçe/ İngilizce
×
Koltuk Takımları Köşe Takımları Yemek Odaları Yatak Odaları
Aksesuar
Tv Üniteleri Genç Odaları Sehpalar Blog Hakkımızda Teslimat ve Montaj Mimarlık Hizmeti Yurtdışı Sevkiyat Yasal Uyarılar İletişim
Ana Sayfa / Blog

Yeni Dizayn Edilen Evlerde Olmazsa Olmazlar

Yeni Dizayn Edilen Evlerde Olmazsa Olmazlar

Günümüzde ev dizaynları tıpkı moda tasarımlarında olduğu gibi modern sanat ve akımların yansımaları ile şekilleniyor. Her sene değişiklik gösteren akım ve trendlerin ortak paydası ve değişmez unsurları olduğu ve tasarım uzmanları tarafından kabul edilen artık kalıplaşmış boyuttaki estetik anlayışların varlığı ise reddedilemez bir konuma sahip.

Her Dönemin Vazgeçilmezi Retro Konsept

Özellikle son yıllarda geçmişe duyulan özlemin hiç olmadığı kadar hayatımızın içinde yer bulmasından hareketle, vintage ve Retro tasarım dilleriyle hazırlanmış mobilyalar ve Retro konsept ev dizaynları sıfırdan ev dizayn etmek isteyenler için vazgeçilmezler arasında yer alıyor. Retro ve vintage tasarımların hala gözde dekorasyon trendleri arasında yer almasının ana nedeni yıllar içerisinde ortaya çıkan farklı tasarım dillerine rağmen bu klasik çizgilerin güçlü imajını koruyabiliyor olmasıdır. Bu noktada modern mobilyalarınıza ekleyeceğiniz ufak Retro dokunuşlarla sanatsal dokunuşlar gerçekleştirecek soyut bir tablo, klasik bir resim ya da modern heykel tasarımları yaşam alanınıza yeni bir ruh katacaktır. Bu da yaşam kalitenizdeki olumlu yönde değişimi beraberinde getirerek evinizin enerjisinde değişikleri beraberinde getirecek.

Dekorasyonda Işık ve Yansımaların Önemi

Yansımalar eski medeniyetlerden beri aydınlatma ve içerisinde bulunan alanı olduğundan daha geniş göstermek amacıyla kullanılıyor. Günümüzde eski ruha sahip barok aynalar olduğu kadar fonksiyonel aynalar ve modern aynalarda evlerimizde kendilerine yer bulmaktadır. Bu da aynaları hoş birer aksesuar olmanın yanı sıra, evlere derinlik hissi veren estetik birer dokunuş konumuna getiriyor. Doğru renk uyumu ve boyutta seçilen ayna modelleri ile eviniz olduğundan daha geniş gözükerek görkemli bir havaya kavuşacaktır. Elbette doğru ayna seçiminin yanı sıra doğru aydınlatma seçimi de ev dekorasyonu için önemli bir dekorasyon unsuru olarak varlığını sürdürüyor. Eviniz içerisindeki bütün detaylar ile mutlu bir yaşam alanı kurulacağı için doğru aydınlatma seçimi ev eşyalarınızın oluşturduğu dekorasyon kalitesini de doğrudan etkileyecektir. Aydınlatmada beyaz ışık ya da sarı ışık seçimi yaydığı ışık dalga boylarıyla ev atmosferindeki değişkenlik yaratırken aydınlatma yöntemi de konuklarınızın gözünde evinize estetik bir bakış açısı sunacaktır. Bu nedenle salon takımınızı ya da yatak setinizi tamamlayacak aydınlatmanın lambader mi yoksa avize mi olduğu evinizin tasarım dilini doğrudan etkilediği için evinizi dizayn ederken önemli bir detayı oluşturuyor.

Saklama Alanlarındaki Değişim

Geçmiş yıllardaki geniş evlere kıyasla modern evler boyutsal olarak ufak ama işlevsellikleriyle ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle fonksiyonel ev eşyaları denilince akla ilk gelen depolama alanları son yıllarda tasarımsal çizgilerinde değişikliğe uğrayarak evinizi daha davetkâr konuma getirecek şekilde yenilendi. Eski yıllarda depolama eşyaları denilince akla ilk olarak gardırop modelleri gelirken, günümüzde bunun yerine sandıklı puflar ve açılabilir  L koltuk modelleri ön plana çıkmaya başladı. Bu da hali hazırda küçük olan dairelerde geniş yer kaplayan eşyalar kullanmak yerine çok amaçlı mobilyalar kullanımının artışına neden olmaktadır. Fonksiyonel mobilya tasarımları evlerinizi dünya dekorasyon akımlarını belirleyen dizayn otoritelerinin fonksiyonel yaşam alanları konseptine uygun bir ev hedefine uyumlu bir çizgiye getirecektir. Mission Mobilya yatak odası kategorisi içerisindeki modern bazalar tasarım çizgilerindeki fonksiyonel yapılarıyla sizlere işlevsel bir yaşam konforu sunuyor.
Mağazamızı Sanal Tur İle Gezmek İçin Tıklayın