HakkımızdaBlogTeslimat ve MontajYurtdışı SevkiyatMimarlık Hizmetiİletişim Anında Alışveriş Kredisi TR / EN
MISSION
Türkçe/ İngilizce
×
Koltuk Takımları Köşe Takımları Yemek Odaları Yatak Odaları
Aksesuar
Tv Üniteleri Genç Odaları Sehpalar Blog Hakkımızda Teslimat ve Montaj Mimarlık Hizmeti Yurtdışı Sevkiyat Yasal Uyarılar İletişim
Ana Sayfa / Blog

Konforlu Uykular İçin Doğru Karyola Seçimi

Konforlu Uykular İçin Doğru Karyola Seçimi

Günün stresini ve yorgunluğunu atmak için yattığınız yatağınızda ve karyolanızda konforlu ve huzurlu bir uyku çekmek herkesin hakkı. Ancak bu konforu ve huzuru yakalayamayan, karyola ve yatak seçimini yanlış gerçekleştirenlerde var. Sizde karyolanızdan ve yatağınızdan memnun değilseniz, şu anda doğru yerdesiniz. Yatak odanızdaki huzuru ve konforu arttırmak için yatak ve karyolanızın uyumu, karyolanızın şıklığı ve yatak odanız ile uyumu oldukça önemlidir. Peki doğru karyola seçiminde dikkat etmeniz gereken unsurlar nelerdir? Bu süreçte atlamamanız gereken, mutlaka olması gereken özellikler nelerdir yazımızın devamında anlatıyoruz.

Doğru Karyola Seçimi
Yatak odalarında karyola seçimi konfor ve şıklık açısından oldukça önemlidir. Rahat bir uyku ve konforlu bir gece geçirmek için karyolanızın seçimine dikkat etmeniz gerekmektedir. Genellikle karyolalar ile başlıklar uyumlu tasarlanmalıdır. Ayak ucunda puf olan karyola modellerinin başlığında da yumuşak süngerlerden oluşturulmuş başlık modelleri seçilmektedir. Ayak ucunda oturmak, giyinmek, dinlenmek ve takım ile uyumlu yerleşik puf tarzı ile şık ve konforlu bir karyola modeli seçimi mantıklı olabilir. Ancak daha sade bir karyola modeli tercih etmek isterseniz pufsuz ve daha sade başlıklı bir model seçebilir, yatak odanızda daha rahat bir ortam oluşturabilirsiniz.

Karyolanız ile Uyumlu Yatak Seçimi

Yatak seçiminizi karyolanızın ölçülerine ve modeline göre yapmanız gerekmektedir. Ancak buradaki en önemli husus geniş bir yatak mı yoksa standart yatak ölçüleri mi? Yoksa daha tasarımsal olan yuvarlak karyola ve yataklar mı? Yatak ve karyolanın ölçülerinin birbirleri ile uyumlu olması oldukça önemlidir. Bu yatağın karyolada küçük kalmamasını veya büyük durmamasını sağlamaktadır. Karyola da küçük olan yatak, sürekli kayacak ve dengesiz bir kullanım sunacaktır. Karyoladan büyük bir yatak ise, alandan taşacak, yatağın ömrünü azaltarak gereksiz yer kaplayacak. Tüm bunlarla birlikte şık bir görünüm olmayacak, odanın dekorasyonunu olumsuz anlamda etkileyecektir. Bu nedenle yatak ve karyola seçiminizin birbiri ile uyumlu olması, ölçülerinin birbirleri ile aynı olması oldukça önemlidir.

Ahşap Karyola Modeli ile Şık Bir Dizayn

Yatak odası tasarımınızın en önemli belirleyicilerinden olan mobilyalarınızın doğru seçimi önemlidir. Mobilya seçimi odanızın tasarımını ve konseptini belirleyeceği için oluşturmak istediğiniz konsepte uygun mobilya seçimi büyük önem teşkil etmektedir. Yatak odası takımının en önemli mobilyalarını gardrop ve karyola oluşturmaktadır. Başlığı, ayak ucundaki pufu ve yatağı çevreleyen ahşap karyolası ile yatak odası takımı bir bütünü oluşturmaktadır. Şık ve konforlu bir karyola seçimi odanızın tasarımını ve şıklığını destekleyeceği gibi konforunuzu da düşünerek rahat ve huzurlu bir dinlenme fırsatı sunmaktadır. 

 Yatak Odası ile Uyumlu Karyola Başlıkları 

Yatak odası başlıkları şık tasarımları ile görkemli ve zarif alanlar oluşturmanızda yardımcı mobilyalardandır. Özellikle başlık karyolaların olmazsa olmazlarıdır. Yatak odanız ile uyumlu karyola başlıkları ile şık bir tasarım sağlarken, yatmadan önce kitabınızı okumak için yaslandığınız, istirahatinizi gerçekleştirmeden önce yatağınızda oturmanızı sağlayan başlık modelleri ile konforunuzu düşünmelisiniz. 

Yatak Odasında Cibinlik 

Yatak odasında cibinlik kullanımı yıllardır gerçekleştirilen ancak modası geçmeyen, hemen hemen tüm kesimler tarafından beğenilen bir uygulamadır. Kullanıldığı alanda şık bir hava oluşturmasının yanında, sinek gibi zaman zaman baş belası olan haşerelerden uzak kalmanızı da sağlamaktadır. Zaman zaman cibinlik kullanmayı tercih ederken bazı zamanlarda da cibinliği kullanmayı tercih etmeyebilirsiniz. Bu nedenle cibinliği kurmanız için uyumlu karyola seçimi yapmanız oldukça önemlidir. Karyolada cibinliğin ayaklarının monte edileceği alanların olması istediğiniz zaman cibinlik kullanmanızı sağlayacaktır.
Mağazamızı Sanal Tur İle Gezmek İçin Tıklayın